HypnoPôrod®

V našom centre máte možnosť zúčastniť sa na svetoznámeho kurzu HypnoPôrod® podľa Marie Mongan. Pravidelne organizujeme skupinové i individuálne kurzy jedinečnej predpôrodnej prípravy. Viac informácií a aktuálne termíny nájdete na stránke www.porodlahko.sk. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Hlavnou filozofiou HypnoPôrodu je presvedčenie, že zdravá tehotná žena s nekomplikovaným tehotenstvom, čakajúca zdravé bábätko, je schopná sa na pôrod vopred pripraviť, vysnívať si ho a prežiť tak ľahko a pohodlne, ako sa len dá. Poslaním certifikovaných lektorov je umožniť ženám a ich partnerom prežiť ten najkrajší pôrod. Poskytujú im najvyššiu kvalitu vzdelávania a pomáhajú im zodpovedne sa pripraviť na ten dôležitý okamih, kedy sa ich rodina rozrastie o ďalšieho člena.

Mnohé ženy sa pôrodu obávajú, počúvajú a čítajú rôzne hrôzostrašné príbehy a pomaly strácajú vieru vo vlastné telo. Zabúdajú, že ženské telo inštinktívne vie, ako má pôrod prebiehať. Myslia si, že bez intervencií a zásahov neporodia.

Metóda HypnoPôrodu učí ženy a ich partnerov znovu získať dôveru v krásny, pokojný a prirodzený pôrod. Opiera sa pri tom o moderné poznatky z oblasti ľudskej biológie, neurológie a psychológie. Do osnov kurzu zahŕňa teóriu, praktické relaxačné a dychové cvičenia, vizualizácie a nácvik sebahypnózy. Poskytuje tak komplexný, dobre premyslený program, umožňujúci zmenu vnímania i prežívania pôrodu. Zameriava sa aj na dôležitosť vedomého spojenia s dieťatkom, pred narodením i v popôrodnom bondingu.

© 2023 Centrum ALBÍN